כל השירותים

אנחנו כאן לעזרתך

?מחפשים שירות מיוחד

לנו יש את הידע, הניסיון והכלים לסייע לך לממש את הזכויות הרפואיות

תחומי הפעילות של דוקטומד

חברת דוקטומד עוסקת בתחומי פעילות שונים, מעמידה לרשות לקוחותיה מגוון רחב של שירותים לרבות, מציאת המומחה הרפואי המתאים, בחינה וייעוץ ראשוני ללא עלות של מיטב המומחים, כתיבת חוות דעת רפואיות , הערכות נכות, תעודות רפואיות, ליווי מקצועי לאורך כל ההליך ומתן עדות בבית משפט. השירותים ניתנים בתחומי פעילות שונים ובכל תחומי הרפואה והמשפט לרבות התחומים שלהלן.

איתור מומחה לחוות הדעת

בחירת מומחה מתאים לכתיבת חוות דעת יש חשיבות עליונה ומהווה את הכלי החשוב ביותר לניצחון בתביעה המשפטית ומיקסום זכויותיו של התובע

רשלנות רפואית

03 303 09 09

לקביעת פגישה

  רשלנות רפואית בבית חולים אינה אירוע נדיר. חובתו של בית חולים, בין אם בית חולים ציבורי ובין אם בית חולים פרטי, לשלום המטופלים בו אינה מוטלת בספק. זוהי חובה הנגזרת מחובת הזהירות המושגית המקימה למעשה אחריות בנזיקין של בית החולים למטופלים במסגרתו. לכן, במידה שמוכחת רשלנות רפואית בטיפול בבית החולים שגרמה נזק למטופל, ייפסק פיצוי כספי. יחד עם זאת לא כל אירוע נזק או פטירה במסגרת טיפול בבית חולים מהווה הפרה של חובת הזהירות ויש לבחון כל מקרה ומקרה לפי נסיבותיו הקונקרטיות.

  מות מטופלת בשל רשלנות בבית החולים.

  רשלנות רפואית בבית חולים עלולה להביא לנזקים למטופל ולהסתיים חלילה במוות. כזה הוא המקרה בגינו הגשנו ב-28.5.18 תביעת רשלנות רפואית. המקרה המצער הסתיים במותה של אישה בשנות החמישים לחייה, במהלך אשפוזה באחד מבתי החולים הגדולים באזור המרכז, לאחר ניתוח שעברה להחלפת מסתם לבבי. בית החולים, הנמצא בבעלותו של משרד הבריאות, הפר במקרה זה את כללי הרפואה המקובלים, והאישה נפטרה לאחר לחץ מתמשך של נוזל בחלל הלב שגרם לה לדום לב ממנו לא התאוששה.

  המומחה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי המעקב אחר החולה היה רשלני.

  מומחה בכיר לניתוחי לב חזה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי לאחר הניתוח הופיעה אצל המנוחה הגדלה עקבית של צל הלב שרימזה על נוזל שמצטבר בפריקרד (חלל הלב). ממצא עקבי זה לא זכה להתייחסות מתאימה, הנוזל המשיך להצטבר עד שגרם ללחץ על הלב – טמפונדה- ולדום לב ממנו החולה לא התאוששה. המומחה קבע בחוות דעתו כי מוות בשל טמפונדה כמו שהיה במקרה זה מלמד על רפואה רשלנית שאינה עולה בקנה אחד עם רפואה מערבית מתקדמת.

  ניקוז הנוזל בחלל הלב מבעוד מועד היה מונע את מות החולה.

  עוד קבע המומחה בחוות דעתו שצורפה לתביעה כי אילו היו הרופאים בבית החולים נותנים דעתם לאפשרות כי הגדלת הלב היתה בשל נוזל שמצטבר, קרי טמפונדה- היו מבצעים ניקוז של הנוזל ועל ידי כך דום הלב היה נמנע והחולה הייתה בין החיים.  למרבה הצער זאת לא נעשה במקרה זה בשל שרשרת של טעויות ורשלנות של רופאי ומתמחי בית החולים, אשר הזניחו החולה.

  הרופאים המתמחים בסוף השבוע לא מילאו אחר הוראות מנתחי הלב.

  נדבך נוסף ברשלנות בית החולים שהביאה למות החולה, היה בשל הפרת הוראה ברורה שניתנה על ידי הרופאים שניתחו המנוחה לרופאי המחלקה הפנימית בה מצאה המנוחה את מותה- המנתחים הורו לרופאים במחלקה הפנימית כי בכל החמרה במצבה של המנוחה יש לבצע לה אקו לב. על אף זאת, ולמרות העובדה שבמהלך סוף השבוע שקדם למותה של המנוחה הלך מצבה והתדרדר, לא מולאה ההוראה ולא בוצעה בדיקת אקו לב שיכולה הייתה להראות הנוזל ולאפשר ניקוזו לפני שנגרם דום הלב.

  אי מילוי הוראות רופאי בית החולים עצמו מהווה רשלנות חמורה.

  מקרה זה של רשלנות רפואית בשל אי מילוי הוראה שבית החולים עצמו קבע, נחשב בענייננו לרשלנות חמורה, המבטאת זלזול בבריאות החולה, שלא לומר הזנחה פושעת. לצערנו אין זו הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בכשל בהעברת מידע ויישום הוראות בין רופאי בית החולים לבין עצמם כך שהחולה נופל בין הכיסאות ונגרם לו בשל כך נזק- כך למשל לפני מספר חודשים הגשנו תביעת רשלנות רפואית נגד בית חולים גדול במרכז הארץ, שלא מילא אחר הוראתו שלו הוא- להביא החולה לבדיקת עיניים דחופה בשל ממצא שהתגלה. החולה נשכח ולמעשה הוזנח במשך מספר שבועות בהן היה מאושפז במחלקה שיקומית, והראייה שלו הלכה והתדרדרה, עד הופעת נזק חמור ובלתי הפיך של אבדן ראייה בעין אחת. זוהי עוד דוגמה לרשלנות רפואית בבית חולים שיכולה הייתה להימנע בקלות- לו רק היו ממלאים רופאי בית החולים את ההוראות שלהם עצמם.

  כיצד לזהות רשלנות רפואית בבית חולים?

  למרבה הצער, אחת הרעות החולות של מערכת הבריאות בישראל היא מדיניות ההשתקה של טעויות רפואיות שבוצעו במטופל. כמעט אף פעם לא קורה שבית החולים לוקח אחריות על המקרה, ולמען האמת הנטייה של בית החולים היא לטשטש הטעויות שנעשו ולהציג הנזק- אם נגרם- למשל אירוע פטירה, כ”יד הגורל” וכתוצאה בלתי נמנעת, שעה שהרבה פעמים לאחר בירור שאנו עורכים מסתבר כי בהחלט צריך היה למנוע את האירוע. לדוגמה- מקרה בו טיפלנו של רשלנות חמורה בעת ביצוע בדיקה בבית חולים שגרמה דום לב ונזק מוחי קשה לילד. באותו מקרה בית החולים זימן ההורים לשיחת התנצלות לאחר המקרה, ואף הבטיח לקחת אחריות על שהתרחש תוך כדי פירוט הטעויות שנעשו בטיפול בילד, אולם לאחר שהוגשה תביעה בשל פטירתו של הילד, התכחש בית החולים במסגרת כתב ההגנה לאחריותו למקרה וטען כי לא נפל כל פגם בטיפול שנתן לילד. באותו מקרה השכילו ההורים להקשיב לעצה והקליטו בזמן אמת אותה פגישה בה בית החולים הבטיח לקחת אחריות על המקרה. לאור התנהגותו של בית החולים שחזר בו בכתב ההגנה מאחריותו למקרה, חשפנו את ההקלטה והתיק נסגר בפיצוי ההורים מיידית. זהו אמנם מקרה נדיר שכן ברוב המקרים אין הקלטה שכזו בידי הנפגע.

  03 303 09 09

  לקביעת פגישה

   מחלת הסרטן היא שם כללי למחלות שונות בהן מתרחשת חלוקה מהירה ולא מבוקרת של תאים בגוף, אשר בהצטברותם יוצרים גידול ממאיר המתפשט ופולש לרקמות תאים שבסביבתו, למערכת הלימפה או לזרם הדם ושולח גרורות לחלקים רחוקים יותר בגוף. כאמור, מדובר במגוון של מחלות, המורכבות בלמעלה מ-100 סוגים שונים, שהגורמים להן שונים, התפתחותן שונה, ואברי המטרה שלהן שונים (שד, צוואר הרחם, קיבה, לבלב, ריאות, בלוטת התריס ועוד).

   מחלות הסרטן הנפוצות ביותר הן סרטן שד אצל נשים (קיים גם אצל גברים), סרטן הערמונית (פרוסטטה), סרטן הריאות, סרטן המעי הגס, סרטן בלוטות הלימפה וסרטן העור (מלנומה), אך קיימים עוד סוגים רבים.

   חשיבותו של אבחון מוקדם.

   אבחון סרטן בסוגיו השונים כבר בתחילת המחלה או בשלביה המוקדמים, מאפשר להאריך את תוחלת החיים של החולים בה, לייעל את הטיפול ואף לקצרו ולהקל על תופעות הלוואי של המחלה באמצעות טיפולים ותרופות חדשות ויעילות, ויש להזכיר גם אפשרות לטיפול קל יותר ופחות אגרסיבי כאשר הגילוי הוא מוקדם.

   חשיבותו של איסוף יסודי ומוקדם של המידע הרפואי.

   הן החולים והן הרופאים מקווים ופועלים למען מטרה אחת – הבראה מלאה. אבל, לצערנו, כשמדובר ברופאים, אנשי מעבדה, טכנאי רנטגן ואנשי צוות רפואי אחרים מתרחשות לעתים תקלות וטעויות אשר השלכותיהן יכולות להיות קריטיות לחולה.

   רשלנות באבחון ובטיפול במחלה, במעשה או במחדל (לרבות מסקנה שמדובר בסרטן כשבעצם אין הדבר כך), עשויה להתרחש בכל שלב, לרבות במפגש הראשון עם הרופא, אליו מגיעים עם תיאור הכאבים והתופעות המדאיגות. לכן נדרשת מהחולה ערנות כבר בהתחלה, ויש לתעד כל מפגש עם גורם רפואי, מה נאמר בו, איזה טיפול ניתן, תרופות ובדיקות(דם, שתן, PSA, ממוגרפיה, CT ,MRI, צילומים, מיפוי עצמות, ביופסיה, בדיקה גנטית ועוד) הפניות לרופא מקצועי (המטולוג, כירורג שד, רופא נשים ועוד), אשפוז וכדומה.

   ככל שהתיעוד נעשה בסמוך לאירוע הוא מדויק ואמין יותר ויכול לסייע באופן הטוב ביותר להבנת המקרה ולאבחון רשלנות רפואית, אם הייתה כזאת בשלב כלשהו של הטיפול. התיעוד המפורט הוא הבסיס עליו יסתמך עורך הדין כדי להוכיח קיומה של רשלנות רפואית כאשר יגיע המקרה לבית המשפט או למוסד לביטוח לאומי, והוא גם הבסיס לקבלת חוות דעת רפואיות ע”י מומחה רפואי, שתתמוכנה בטענות שעניינן אבחון שגוי או קבלת טיפול רפואי בלתי ראוי ואשר בעטיים נגרמו לחולה עגמת נפש, כאב וסבל (כולל מוות) ואף נזקים כספיים משמעותיים יותר או פחות.

   03 303 09 09

   לקביעת פגישה

    מהי רשלנות רפואית בניתוח ?

    ניתוח כושל עלול להסב למטופל נזקים חמורים ובלתי הפיכים. אמנם לא כל כישלון ניתוחי מלמד בהכרח על רשלנות, אולם במידה שמטופל ניזוק בשל רשלנות רפואית בניתוח, מאפשר החוק להגיש תביעה לפיצויים כספיים בשל הנזקים שנגרמו, כולל במקרה מוות חלילה שאז התובעים הם יורשיו החוקיים של הנפטר ו/או התלויים במנוח טרם מותו (לחצ/י למידע נוסף על זכות היורשים/עיזבון המנוח לתבוע פיצויים בשל רשלנות רפואית שגרמה למוות).

    “רשלנות רפואית בניתוח” אינה מצב נתון אחד הניתן להגדרה דווקנית. ס’ 35 לפקודת הנזיקין, המגדיר מהי התרשלות של העוסקים במשלח יד, לרבות רופאים ואנשי צוות רפואי, קובע כי נקיטה ברמת מיומנות ו/או מידת זהירות בלתי סבירות תיחשב להתרשלות. ככל שההתרשלות גרמה לנזק, ניתן לתבוע בשל כך פיצוי כספי.

    בכל הקשור לניתוחים, הענקת טיפול ניתוחי ברמת מיומנות בלתי סבירה ו/או אי נקיטת מידת זהירות סבירה תיחשב לרשלנות רפואית.

    על התובע פיצויים בשל רשלנות בניתוח, חובת ההוכחה כי הטיפול שקיבל היה בלתי סביר (מבחינת מיומנות ו/או מידת זהירות). הדרך לעשות זאת היא על ידי הצגת ראיות בפני בית המשפט המלמדות על כך שהטיפול שקיבל התובע היה בלתי סביר.

    ראייה מרכזית והכרחית לצורך ביסוס טענה של רשלנות בניתוח היא חוות דעת של מומחה רפואי בעל התמחות רפואית מתאימה למקרה, אשר קובע כי הטיפול שניתן לתובע היה בלתי מיומן ו/או בלתי סביר, וכי בשל כך נגרמו נזקי התובע. עורכי דין המייצגים נפגעי רשלנות רפואית מצויים בקשרי עבודה עם מומחים רפואיים מתחומי הרפואה השונים, ופועלים מולם במקרים המתאימים על מנת שיכתבו חוות דעת עבור לקוחותיהם.

    חשוב לציין שגם החלטות שהתקבלו וטיפולים שניתנו למטופל עוד טרם הניתוח וגם לאחריו, במהלך התאוששות המטופל מהניתוח ובתקופת ההחלמה, עשויים להיחשב לרשלנות בניתוח – מבחינה משפטית, הניתוח לא מתחיל כשהמנתח אוחז בסקלפל וגם לא מסתיים כשהחולה מתעורר מההרדמה – חובת הזהירות כלפי החולה מוטלת על הרופאים גם לפני הניתוח וגם לאחריו.

    03 303 09 09

    לקביעת פגישה

     מדובר במאות מקרים כל שנה, מאות מקרים שמאחוריהם יש ילדים שנפגעויש משפחות
     משפחות שצריכות להתמודד עם ההשלכות, עם הפגיעה הקשה שנגרמה לילד ועם הנזקים כתוצאה מכך. 
     משפחות שהחיים שלהם השתנו ברגע אחד, ולעולם לא יחזרו להיות אותו הדבר

     בין אם זו רשלנות רפואית בזמן ההיריון שהביאה ללידת תינוק עם מום או תסמונת גנטית שלא אובחנו בזמןבין אם רשלנות רפואית בזמן הלידה שגרמה לנזק בלתי הפיך לתינוקובין אם מדובר ברשלנות רפואית בילדים בה לא אובחנו בזמן מחלה או גידול מוחי שגרמו לפגיעה קשה בילד

     החרדות, הפחדים וחוסר האונים שהמשפחה חווה, גורמים למתח בבית ובמערכות היחסים בתא המשפחתי. האירוע משפיע על כל בני הבית, אחים ואחיות נאלצים להסתגל למציאות הקשה, וההורים נאלצים לנווט את הספינה המשפחתית במציאות חדשה ולא מוכרת.

     במקביל לכל הסיטואציה הרגשית, גם המצב הכלכלי נפגע. 
     הורים שעצרו את הקריירה שלהםהורים שנאלצים להיעדר מהעבודה עקב עיסוק יום יומי בטיפול בילד.
     הורים שנאלצים לבזבז זמן יקר והמון כסף בנסיעות לבתי חוליםבבירוקרטיה מתישה
     בלהתמודד עם עלויות טיפול גבוהות על בסיס יומיומי.

     הורים שנאלצים לקחת הלוואות ולהיכנס למינוס בבנק על מנת שיוכלו לכלכל את עצמם ואת המשפחה שלהם במשך תקופה ארוכה, שאינם יודעים מתי היא תסתיים (אם בכלל).

     03 303 09 09

     לקביעת פגישה

      אין דבר מרגש כמו ההתכוננות ללידתו של ילד, אם היה לך הריון קל וללא תקלות, את מקווה שגם הלידה תהיה חלקה ותעבור ללא תקלות.

      .אף יולדת לא יכולה להיות מוכנה לסיבוכים בלידה במיוחד כאשר סיבוכים אלה עלולים לשנות לנצח את חייו של התינוק

      כאשר מתעוררות בעיות, על הרופאים והצוות הרפואי לעבוד במהירות כדי לעזור ליולדת ולעובר.

      הם מקבלים הכשרה נרחבת כיצד להתמודד עם מצבים אלו, אך לעיתים הם מבצעים טעויות. לעתים נדירות מודים רופאים ובתי חולים בטעויות שלהם.

      איך תדעו מי אחראי לנזק שנגרם לכם או לילדכם? מי יעזור לשלם עבור הטיפול שילדכם יזדקק להם בהמשך חייו ועבור ההשפעה של טיפולים אלו על חייו?

      03 303 09 09

      לקביעת פגישה

       כאשר הרופא או המוסד הרפואי נכשל בלספק אבחון נכון או מדויק החוק לרשלנות רפואית מאפשר למטופלים לקבל פיצוי בגין כל נזק שנגרם כתוצאה מאי אבחון או מאיחון מוטעה או מאוחר.

       כשל באבחון או אבחון מוטעה נחשבים לרשלנות רפואית. מקרים רבים של רשלנות רפואית צומחים מתוך כישלון רופא או גוף רפואי אחר באבחון בזמן או באבחון לא נכון של מצב בריאותי, מחלה, או פציעה. אם כי מדי פעם השגיאה לא מזיקה, אך אי אבחון או אבחון מוטעה עלול להיות רשלנות רפואית שמובילה להחמרה במצב או אפילו למוות.

       חולים חייבים להוכיח שלושה אלמנטים בסיסיים בהגשתם תביעת רשלנות רפואית עבור אבחנה שגויה אי אבחון או אבחון מאוחר:

       1) קיום מערכת יחסי רופא-חולה בעת הכשל באבחון.

       2) טעות הרופא עלתה לרמה של רשלנות רפואית.

       3) החולה סבל מנזק כתוצאה של הרשלנות.

       מאמר זה דן בשלושת המרכיבים הללו בהקשר של אבחנה שגויה ולא תקינה של רופא.

       מהו יחס רופא-חולה?

       שאלה זו פשוטה יחסית. כאשר רופא בודק חולה או מספק לו טיפול, זו עדות על קיומו של יחס רופא-חולה. אין צורך בחוזה כתוב, אין תשלום או הבטחת תשלום. רופאים נדרשים לספק טיפול מיומן ואחראי בכל עת שהם פועלים במסגרת תפקידם כרופאים, כולל אבחון כראוי וגילוי בעיות בריאותיות פוטנציאליות.

       מה מהווה רשלנות רפואית בכשל באיבחון?

       על פי סטטיסטיקות עולמיות, חלק נכבד ביותר מתביעות הרשלנות הרפואית שורשן נעוץ בכשל באבחון: שגוי או שלא בזמן. רופאים פועלים ברשלנות כאשר הם לא מצליחים לספק טיפול איכותי ברמה סבירה אשר רופאים מוסמכים אחרים מספקים בנסיבות דומות.

       03 303 09 09

       לקביעת פגישה

        רפואת שיניים היא ענף ייחודי ברפואה בישראל בעיקר משום שמרבית הטיפולים הקשורים לתחום זה אינם כלולים במסגרת חוק הבריאות הממלכתי (כלומר, לא נכללים בסל הבריאות). רוב טיפולי השיניים בישראל מתבצעים כשירותי רפואה פרטיים ו-95% מההוצאה הלאומית על טיפולים אלה מגיעה מלקוחות קצה. למרות המקצועיות הרבה המאפיינת את הענף רשלנות בטיפולי שיניים איננה מחזה נדיר והנה כמה דוגמאות לכך.

        טיפול ללא קבלת הסכמה מדעת.

        טיפולי שיניים, ככל טיפול רפואי, חייבים להיות לאחר קבלת הסכמה מדעת מצד המטופל. רופא שיניים חייב לפרוש בפני המטופל את כל האופציות העומדות על הפרק נוכח האבחנה הרפואית. למשל, האם קיימת אפשרות לבצע טיפול שמרני ולשמור על השן, האם טיפול השמרני יחזיק מעמד די זמן, האם אין מנוס מעקירה ושתל וכדומה. כל עוד לא מדובר בטיפולי חירום החשובים להצלת חיים (תופעה נדירה ברפואת שיניים), ההסכמה מדעת חייבת להיות מלאה, מקיפה, עדכנית, שקופה ואמינה.

        דוגמה לרשלנות בנושא זה ניתן למצוא בפסק דין שניתן בבית המשפט השלום בירושלים שבו נפסקו לאישה פיצויים בסך כ-100,000 שקלים לאחר שרופא שיניים לא חשף בפניה את מלוא המידע הרלבנטי לגבי הטיפולים האפשריים נוכח מצבה. הרופא אמנם טען שהוא עדכן את המטופלת אודות כל הטיפולים אך הדבר לא תועד ברשומה הרפואית ובית המשפט העדיף את גרסתה של התובעת. במקרה זה, הרופא היה יכול להציע למטופלת שני טיפולים, אחד יקר בעלות של כ-90,000 שקלים ואחד זול יותר בעלות של כ-50,000 שקלים. בית המשפט קבע כי סביר להניח שהרופא לא הציע את הטיפול היקר מתוך תחושה שהמטופלת לא תעמוד בסכום בגין מצבה הכלכלי. מדובר כמובן בבחירה שהרופא לא היה רשאי לקבל באופן עצמאי.

        03 303 09 09

        לקביעת פגישה

         עברת ניתוח פלסטי ונגרמו לך נזקים קשים ובלתי הפיכים? יכול בהחלט להיות שהמדובר על רשלנות רפואית וחשוב לבדוק את המקרה לעומק.

         העולם המודרני ותעשיית היופי הנגישו לכל אחד ואחת את האפשרות לביצוע טיפולי אסתטיקה ולשיפור המראה החיצוני.

         בכל שנה נערכים בישראל עשרות אלפי ניתוחים פלסטיים-קוסמטיים, שהנם ניתוחים אלקטיביים שאותם מבצעת המנותחת – מעל 60% מהמנותחות הנן נשים – מבחירה חופשית ובעבור תשלום למנתח פלסטי מומחה במסגרת הרפואה הפרטית או הציבורית.

         למרות שברוב המקרים הניתוח מסתיים לשביעות רצונה של המנותחת וללא כל טענה מצידה, ישנם מקרים אחרים, שבהם נגרמים נזקים בלתי צפויים ולעיתים בשל רשלנות רפואית מצד המנתח ואנשי הצוות הרפואי המלווים את המנותחת בתקופה שלאחר הניתוח.

         לעיתים, כגודל הציפיה גודל האכזבה.

         לאורך השנים נתקלנו פעמים לא מעטות במקרים של ניתוחים פלסטיים שהסתיימו במפח נפש, בתוצאות קשות ביותר ובמקרים קיצוניים אף בנכות פיזית ותיפקודית בלתי הפיכה, שתשפיע על חייה של המנותחת באופן בלתי הפיך.

         חשוב להבין כי לא בכל מקרה שבו המנותחת “אינה מרוצה” מתוצאות הניתוח הפלסטי או “שתוצאות הניתוח אינן כפי שציפתה” ניתן לטעון לרשלנות רפואית כנגד המנתח.

         כך גם לא בכל מקרה שבו נגרם למנותחת נזק במהלך הניתוח, שכן גם בניתוחים פלסטיים-קוסמטיים ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים, שיכולים להתרחש.

         ניתוחים פלסטיים נפוצים וחובת הזהירות המוגברת

         הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל הנם:

         – ניתוח אף לתיקון מראה וצורה
         – הגדלת שדיים
         – הקטנת שדיים
         – ניתוח שאיבת שומן
         – ניתוח עפעפיים
         – מתיחת בטן
         – מתיחת פנים
         – שחזור שד (אינו ניתוח אלקטיבי)

         ועוד!

         מאחר וניתוחים אלו הנם לרוב ניתוחים אלקטיביים, כאלה שאינם מתבצעים בשל צורך והכרח רפואי, בתי המשפט מטילים על הרופאים המנתחים חובת זהירות מוגברת כלפי המנותחים, מה שאומר שעל הרופאים להסביר לכל מנותח/ת בפרטי פרטים את כל הסיבוכים והסיכונים הכרוכים בניתוח הפלסטי המיועד.

         כמו כן, על המנתח הפלסטי לבדוק בקפדנות יתרה את התאמתה של המנותחת לביצוע הפרוצדורה הרפואית הצפויה.

         לאחר השלמת הפרוצדורה הכירורגית חלה על הרופא החובה להקפיד להנחות את המנותחת לגבי התנהגות ואורח החיים הנדרש בתקופת ההחלמה, כמו גם לבדוק ולעקוב אחר קצב ההחלמה מהניתוח ותוצאותיו.

         תוצאות לא טובות או רשלנות רפואית?

         כפי שכבר ציינו, ישנם מקרים רבים בהם המנותחת אינה חשה שביעות רצון מתוצאות הניתוח ומתלוננת באוזני הרופא, שמצידו דוחה את תלונותיה או מנסה לדחוף לכיוון של ניתוח מתקן, בתשלום נוסף.

         במקרים שכאלה, המנותחת עשויה לחוש עוגמת נפש וכעס רב ולעיתים קרובות, המנותחת תפנה לקבלת ייעוץ משפטי בשל רשלנות רפואית נטענת, כך לא כך המצב.

         אם עברת ניתוח פלסטי קוסמטי ואינך מרוצה מתוצאות הניתוח או מהמראה החדש של האיזור המנותח, אין זה בהכרח אומר שניתן יהיה לבסס עילה לתביעת פיצויים כנגד הרופא המנתח בשל רשלנות רפואית.

         גם בתחום הכירורגיה הקוסמטית, ממש כמו בתחום הכירורגיה הכללית, לא כל ניתוח מסתיים ב-100% הצלחה ולא כל מנותחת חשה שביעות רצון מלאה מתוצאות ההליך.

         זה לא בהכרח אומר שיהיה ניתן להגיש תביעת פיצויים כלפי הרופא המנתח, בטח שלא בטענה לרשלנות רפואית, אבל זה כן אומר שכדאי לפנות לעורך דין ולבדוק את המקרה לעומק.

         בין המקרים שבהם ניתן לבסס עילה לתביעה ניתן למצוא:

         – נזק בלתי הפיך בשל הופעת זיהום לאחר הניתוח
         – פגיעה עצבית שנגרמה בזמן הניתוח הפלסטי
         – גרימת צלקות גדולות, קיצוניות ומכוערות
         – א-סימטריה ברורה וקיצונית במראה השדיים
         – הפרעות נשימה חמורות לאחר ניתוח אף
         – סיבוכים קשים בשל הרדמה בניתוח
         ועוד!

         בכל מקרה, על מנת לבסס עילה לתביעה בשל רשלנות רפואית צריך להוכיח שנגרם למנותחת נזק בלתי הפיך, שאינו בר תיקון וכשזה שנגרם כתוצאה ישירה של הניתוח הפלסטי שעברה.

         נזיקין

         03 303 09 09

         לקביעת פגישה

          הימים הראשונים לאחר תאונת דרכים הם הימים החשובים ביותר לצורך גיבוש תיק תאונת הדרכים. הפניות הראשונות לרופא והאופן שבו מתנהל הטיפול הרפואי לאחר מכן יבנו או יהרסו את התיק. לעתים יש צורך בהפעלת עורך דין מיד לאחר התאונה ועוד בטרם הגשת התביעה לבימ”ש בהליך מהיר (תשלום תכוף) כדי לקבל מחברת הביטוח כספים לצרכיי מחייה בזמן תקופת ההחלמה מהפציעה ולכן מומלץ שלא להתמהמה ולפנות בהזדמנות הראשונה לעורך דין כדי לגבש אסטרטגיית טיפול בתיק. יש לזכור כי ההבדלים בין תיק אשר נבנה מלכתחילה בחכמה לבין תיק שמגיע ברגע האחרון יכולים לעמוד על עשרות ואף מאות אלפי שקלים! משרדנו עוסק שנים רבות בייצוג נפגעי תאונות דרכים ומתמחה בטיפול בנפגעי תאונות דרכים קשות ואף קטלניות. אנו גאים לומר כי סכומי הפיצויים אותם אנו משיגים ללקוחותינו הנם משמעותיים ביותר ומסייעים לנפגעים לשוב לחייהם מבלי להיקלע למשברים כלכליים.

          משרדנו מתמחה בטיפול בהשגת כספי פיצויים לנפגעי תאונות דרכים אשר נהגו ללא רשיון נהיגה או ללא תעודת ביטוח חובה. נהגים אלו אשר נפגעו בתאונה אינם זכאים לקבל פיצויים מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת”ד) ויש לתבוע תביעות אלו על פי פקודת הנזיקין. זהו הליך מורכב אולם נסיוננו מלמד כי כדאי לבחון אפשרות זו. אנו שמחים לומר כי השגנו כספים רבים לנהגים שנפגעו ונפצעו בעודם נוהגים (לרוב ללא ידיעתם) ללא תעודת ביטוח חובה.

          אז אם אתם או מישהו שאתם מכירים נפגע בתאונת דרכים, פנו אלינו כבר עכשיו כדי לקבל הנחיות מדוייקות כיצד לפעול.

          03 303 09 09

          לקביעת פגישה

           אובדן כושר עבודה הינו מצב בו אדם מאבד את יכולתו לעבוד עקב מחלה או אירוע תאונתי/ חבלתי. במצב כזה אדם עלול למצוא עצמו בחוסר יכולת להתקיים ולהתפרנס. ברוב הפוליסות לאובדן כושר עבודה, נדרש כי העובד יאבד כושרו לא רק לעיסוקו, אלא גם לעיסוקים “סבירים” אחרים. במצב זה, חב’ דוקטומד ביחד עם צוות מומחים מסייעת בכתיבת חוות דעת תעסוקתית מתאימה ומקצועית תוך הבנת הרמה המשפטית של פוליסת הביטוח תסייע למבוטח לממש את זכויותיו.

           03 303 09 09

           לקביעת פגישה

            לרוב האנשים יש ביטוח פרטי. כולם רוצים לדעת כי בשעה שבה נזדקק לסיוע, יהיה מי שיעזור לנו ויאפשר לנו להמשיך לחיות חיים נורמטיביים, אך לא תמיד זה פשוט כל כך. אנשים רבים אינם  מודעים כלל לכל הזכויות המגיעות להם מתוקף הפוליסה, ומי שכן מודע ניצב בפני דרך ארוכה , מייגעת רצופה במכשולים ובירוקרטיה רבה מצד חברות הביטוח.

            חב’ דוקטומד ביחד עם הצוות הרפואי יכולה לעזור לכם לנצח את הבירוקרטיה והסרבול  דרך ביצוע הערכה תפקודית המבוצעת לחולה סיעודי על מנת לבדוק את מידת התאמתו וזכאותו לקבלת תגמולי ביטוח על פי תנאי הפוליסה שברשותו.

            מבוטח ייחשב כחולה סיעודי  במידה ומצב בריאותו ותפקודו ירודים כתוצאה ממחלה /ליקוי בריאותי, פגיעה או תאונה אשר בגינו אינו מסוגל לבצע בעצמו לפחות 3 מתוך 6  פעולות שלהלן.

            – התניידות.

            – קימה ושכיבה.

            – להתלבש ולהתפשט.

            – להתרחץ.

            – שליטה על סוגרים.

            – אכילה ושתיה.

            03 303 09 09

            לקביעת פגישה

             תביעות העוסקות בביטוחי חיים ,בריאות, סיעוד, מחלות קשות, ואובדן כושר עבודה. המבוטח צריך לענות על הגדרת מקרה הביטוח בפוליסה בשל מצבו הרפואי על מנת לזכות בתגמולי הביטוח.

             במקרים אלו, חשוב לפנות למומחה מקצועי על מנת לממש את  הזכויות הרלוונטיות, כפי שקובעת פוליסת הביטוח ולזכות בתביעה מול חברת הביטוח.

             צוות המומחים שלנו מזהים  אותם המקרים אשר בהם החיתום התבסס על שיקול דעת סובייקטיבי של חתם החברה, ולשלול את טענת הדחייה באמצעות חוות דעת רפואית המתבססת על אותם הנתונים.

             צוות המומחים יודע לנתח את סוג החיתום , הכלים ( החרגות, הגבלות , תוספות) ואמצעי החיתום (חיתום קולקטיב הצהרות בריאות, בדיקות רפואיות,) ובכך לסייע למבוטח לתקוף את טענות הדחייה.

             03 303 09 09

             לקביעת פגישה

              מדובר באדם אשר נפל ונחבל במהלך הליכה ברחוב או בשטח ציבורי אחר ומדווח על התאונה ונסיבותיה לגורמים שונים, כגון העירייה שבשטחה הוא נפל, החברה שבבעלותה נמצא הקניון, השוק או השטח הציבורי שבו ארעה התאונה, המוסד לביטוח לאומי, חברת הביטוח שמבטחת אותו בביטוח תאונות אישיות או בביטוח תלמידים.

              במקרה שנפלתם ונחבלתם במהלך הליכה ברחוב או בשטח ציבורי אחר, חב’ דוקטומד ביחד עם צוות מומחים מסייעת בכתיבת חוות דעת מתאימה ומקצועית אשר תסייע למבוטח לממש את זכויותיו ולקבל את הפיצוי המגיע לו.

              03 303 09 09

              לקביעת פגישה

               על פי סעיף 6(ד1) לחוק למוד חובה, הרשויות המקומיות מחויבות לבטח בביטוח תאונות אישיות את כלל התלמידים הזכאים לחינוך חינם הלומדים במוסדות החינוך שבתחום שיפוטן.

               ביטוח תאונות אישיות מעניק כיסוי ביטוחי לתלמיד שנגרם לו נזק גופני כתוצאה מתאונה שאירעה במקום כלשהו בשטחי מדינת ישראל והשטחים המוחזקים, בכל שעה ובכל ימות השנה , בין שיש לה קשר לפעילות המוסד החינוכי ובין שאין לה קשר כזה. הביטוח מקנה זכאות לפיצויים עקב נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה כהגדרתם בפוליסה, .במקרים שלהלן, בכפוף לתנאים ולחריגים המצויים בפוליסה

               – מוות כתוצאה מתאונה.

               – נכות מלאה וקבועה.

               – נכות חלקית וקבועה.

               – נכות זמנית – בתנאי שלנפגע תהיה נכות זמנית במשך 55 ימים רצופים לפחות.

               – החזר הוצאות רפואיות שאינן מכוסות על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

               – הוצאות חילוץ נפגעים הנתונים במצוקה.

               03 303 09 09

               לקביעת פגישה

                מדובר באנשי בטחון אשר נפגעו במהלך או כתוצאה משירותם הביטחוני/הצבאי או שמצבם הרפואי הוחמר כתוצאה משירותם והינם זכאים לנכות. במקרים אלו ניתן  לפנות בתביעה למשרד הביטחון -קצין התגמולים.

                .יש צורך להוכיח קיומו של אירוע שקרה במסגרת השירות  או  קיום של קשר סיבתי בין הנזק הרפואי שנגרם לו לבין תנאי שירותו.

                לחוות הדעת הרפואית ישנה חשיבות רבה ומכרעת בהליך התביעה מול משרד הביטחון. שכן אם לא יוכח נזק או קשר סיבתי, התביעה עלולה להידחות והתובע לא יהא זכאי לפיצוי ממשרד הביטחון.

                על התובע לצרף לתביעה מסמכים המעידים על מצבו הרפואי כגון:

                – דו”ח פציעה.

                – מסמכים המשקפים את מצבו הרפואי.

                – תצהיר לקוח חתום על ידי עורך דין.

                – חוות דעת רפואית.

                לרשותה של חב’ דוקטומד מגוון רופאים מקצועיים אשר מכירים את המערכת באופן מעמיק וביחד ניתן לסייע לתובע לממש את הזכויות המגיעות לו במסגרת החוקים הרלוונטיים.

                מימוש זכויות רפואיות

                03 303 09 09

                לקביעת פגישה

                 03 303 09 09

                 לקביעת פגישה

                  03 303 09 09

                  לקביעת פגישה

                   03 303 09 09

                   לקביעת פגישה

                    03 303 09 09

                    לקביעת פגישה

                     03 303 09 09

                     לקביעת פגישה

                      03 303 09 09

                      לקביעת פגישה

                       03 303 09 09

                       לקביעת פגישה

                        03 303 09 09

                        לקביעת פגישה

                         03 303 09 09

                         לקביעת פגישה

                          התקשרו או השאירו פרטים

                          כל מה שכדאי לדעת

                          למציאת דרך ההגעה

                          כל מה שכדאי לדעת

                          זקוקים לחוות דעת

                          ?רפואית משפטית

                          03 303 09 09 התקשר עכשיו