רשלנות רפואית

?נפגעת ברשלנות רפואית

לקביעת פגישה

  רשלנות רפואית – הגדרה

  הרשלנות הרפואית מתרחשת כאשר נותן שירותי בריאות (רופא, אחות או כל אדם אחר מהצוות הרפואי) מעניק טיפול הנמצא מתחת לסטנדרט הטיפול המקובל בקהילה הרפואית, מה שמעמיד את המטופל בסיכון לנזקים רפואיים ולעתים אף למוות. באופן כללי, אם נותן שירותי בריאות לא מצליח לנהוג במקומות אחרים שיש להם הכשרה דומה, ייתכן כי איש המקצוע הרפואי עשוי להיות אחראי לנזקיו של המטופל ובמקרה כזה בהחלט ייתכן שביכולתכם להגיש תביעת רשלנות רפואית.

  רשלנות רפואית היא נושא מורכב רק עורך דין המתמחה ברשלנות בתחום הרפואה יוכל לעזור להשיג את הפיצוי המקסימלי  המגיע לכם. למרות שרוב הרופאים והאחיות המטפלים בחולים משדלים לעשות מלאכתם נאמנה בכל זאת ישנה  התנהלות רפואית רשלנית עדיין מתרחשת. בפועל, מספר רב של אנשים נפגעים כתוצאה מרשלנות מדי שנה.

  אם אתם או מישהו קרוב אליכם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית, פניה  לעורך דין מקצועי לרשלנות רפואית המנוסה בהשגת התמורה המגיעה לכם תמקסם את הפיצוי או הזכויות שמגיעות לכם.

  כאשר אתם או אדם קרוב אליכם חולים, נפצעים או זקוקים לטיפול רפואי,  אתם נותנים אמון מלא ברופאים, המנתחים, האחיות ואנשי המקצוע הרפואיים האחרים אשר באים אתכם במגע. אתם סומכים עליהם שיעשו הכל בצורה מקצועית על מנת לעזור לכם ככל האפשר וימנעו ככל האפשר  מכל פעולה או מחדל  אשר עלולים להיחשב רשלנות רפואית.

  בדרך כלל הצוות הרפואי עושה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. אך מה קורה כאשר הצוות נכשל בכך? מה קורה במקרים בהם גורם רפואי מתרשל ברמה המסכנת את חייכם או את חיי הקרובים אליכם? לרוע המזל אירועי רשלנות מתרחשים לעתים קרובות יותר ממה שרובנו מודעים להם . על פי מחקרים שנעשו בארצות הברית נקבע כי רשלנות של תהליך רפואי הוא גורם התמותה השלישי.

  בישראל סביר להניח שהנתונים דומים, אך לצערנו מקרים רבים חולפים ללא דיווח מחסרון ידיעה של הנפגעים.

  השירותים שלנו

  רשלנות רפואית בבתי חולים נגרמת כתוצאה מאבחון שגוי של מצבו הרפואי של המטופל (טעות באבחון) אבחון וטיפול המתבצעים באיחור רב וכן עוד מספר רב של טעויות באבחון עלולות להוביל לנזקים חמורים למטופלים ובמקרים מסוימים אף לנזקים בלתי הפיכים ולמוות.

  לכל מוסד רפואי יש חובת זהירות על פי חוק לכל אדם שמתקבל לטיפול
  לפיכך, במקרים של רשלנות רפואית בבית חולים, בית החולים כולל הרופאים והאחיות המוצבים במקום אשר נגרמת בו הרשלנות עשוי להיחשב
  כאחראים לנזקים של המטופל או של משפחתו של המטופל כתוצאה מהכשל שבטיפול הרפואי.
  אדם אשר נפגע כתוצאה מטיפול רפואי רשלני יכול וצריך להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד בית החולים.

  מהי רשלנות רפואית בבית חולים?

  למרות חובת הטיפול הראוי המוטלת על כל בית חולים, לעתים קרובות בתי החולים אינם מצליחים לעמוד בסטנדרטים הנדרשים מהם לצורך הענקת טיפול הולם. רשלנות רפואית, היא המונח המשמש לתיאור מעשה רשלני, פזיז או פסול – שנעשה על ידי גורם רפואי מורשה שגרם נזק או פציעה למישהו שנמצא תחת טיפולו. התוצאות של טיפול לקוי ולא הולם זה יכולות לגרום לפציעות משמעותיות, להחמרת מצבים ולעתים אף למוות.

  בעוד שלחלות במחלת הסרטן ברוב המקרים אינה בשליטתכם, המפתח להישרדות הוא גילוי מוקדם אבחון וטיפול.
  כאשר רופא המשפחה, רדיולוג או אונקולוג נכשל בגילוי הסרטן, המטופל יאלץ לעבור טיפולים קשים שלא לצורך ואף לאבד שנות חיים.

  אם נפגעתם אתם או מי מקרובכם או מכריכם פנו אלינו לייעוץ ולבדיקת זכאותכם עקב המחדל הרשלני.

  רשלנות רפואית באבחון סרטן.

  חולים שמים מבטחם ברופאים במחשבה בטוחה כי הם יתייחסו לדבריהם בכובד ראש ובהתאם לסימפטומים אותם הם מתארים.
  במקרים רבים אדם עשוי להרגיש כי משהו אינו תקין אצלו מבחינה רפואית ולכן הוא פונה לייעוץ רפואי כדי שהרופא יאשר את דבריו או לחלופין יפריך אותם
  אבחון מוטעה או אי אבחון סרטן עלולים לגרום להשפעות קטסטרופליות עבור המטופל ובני משפחתו ועלולים לעלות כדי רשלנות רפואית באבחון סרטן.

  ההשלכות של רשלנות רפואית באבחון סרטן:

  – כישלונו של הרופא באבחון של בעיה בריאותית מהווה הפרת חובה משמעותית.
  – במיוחד כשמדובר במחלה קשה ומתפתחת כמו סרטן.
  – עיכוב בזיהוי סרטן יכול להחמיר את מצבו של החולה באופן דרמטי.

  – איחור באבחון משמעו איחור בטיפול.

  – הטיפול עשוי להיות פחות יעיל מכפי שהיה לו הייתה מבוצעת התערבות מוקדמת.

  – יתכן שיהיה צורך בטיפול אגרסיבי יותר.

  – לסרטן יש זמן לגדול ולהתפשט.

  – יתכן שלא ניתן לטפל בסרטן בהצלחה כלל.

  כאשר יש כשל באבחון סרטן במועד, אפילו כאשר המטופל הסביר את תסמיניו לרופא ופנה לקבל אבחון רפואי, ההשלכות עלולות להיות חמורות.
  עבור חלק מהאנשים, לעתים האבחון המאוחר עלול להשתוות לגזר דין מוות וזאת במקרים בהם הגידול מתגלה בשלב גרורתי המערב איברים נוספים בגוף.

  כאשר פונים לקבל טיפול רפואי מכל סוג שהוא , הציפייה כי הצוות הרפואי שתפגשו, יהיה אדיב ובקיא בעבודתו ובטיפול הנדרש במסגרת התמחותו או מומחיותו.

  ציפייה זו איננה בלתי סבירה, הדבר מתחדד אף יותר כאשר מדובר בטיפול רפואי ובמיוחד כאשר יש צורך בניתוח.

  לצערנו, טעויות ותאונות מתרחשות במהלך פעולות כירורגיות, דבר אשר עלול לגרום לעתים קרובות לסיבוכים קשים ואף קטלניים עבור המטופל.

  בתי החולים עושים כמיטב יכולתם לסיים את הטיפול ולשחרר את המטופלים לאחר ניתוח בהקדם האפשרי על מנת להתמודד עם כמויות רבות של מטופלים ולעתים אף לצורך הגדלת הכנסותיהם.

  למרות שיש יתרון לשהות הקצרה בבית החולים, זירוז הטיפול עלול להגדיל את שיעור הטעויות הכירורגיות אשר בחלקן מהוות רשלנות רפואית בניתוח.

  חלק מהטעויות קלות, חלקן קשות אך ניתנות לטיפול וחלקן קטלניות ברמה המשנה לחלוטין את מצבו הבריאותי של המטופל.

  טעות הנגרמת  בזמן הניתוח היא תלונה נפוצה מאוד ופעמים רבות כאשר ניתן להוכיח כי הטעות לא הייתה מחויבת המציאות וכי הצוות הרפואי חרג מסטנדרט הזהירות הנדרש מוגשות תביעות רשלנות רפואית כנגד הרופאים וכנגד בית החולים עצמו.

  רשלנות רפואית הנגרמת ליולדת ו/או לוולד עקב אי זיהוי מומים בסקירות או אי ביצוע בדיקות גנטיות אשר בעקבות התרשלות זו מזוהות בעיות רפואיות או גנטיות דוקטומד  תשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי.

  רשלנות רפואית הנגרמת במהלך הלידה או בסמוך לה אשר בעקבותיה נגרמים נזקים לוולד או ליולדת כמו כן במהלך האשפוז במחלקת ילודים או בפגיה יכולים להגרם נזקים הנובעים מהתרשלות הצוות הרפואי פרמת דוקטומד תשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי.

  אבחון מאוחר של סרטן או כל מחלה אחרת אשר גרמה  לנזק למטופל פרמת דוקטומד תשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי.

  במהלך טיפולי שיניים ובמיוחד בטיפולים מתקדמים כגון השתלות וכו נגרמות לא פעם רשלניות רפואיות אשר גורמות לנזק פרמת דוקטומד תשיג עבורך את הפיצוי המקסימלי.

  נזקים שנגרמו הן על ידי ניתוחים ו/או טיפולים אסטטיים כושלים בתחום הכירורגיה הפלסטית.

  :דוגמא למקרה של רשלנות רפואית

  אדם אשר הולך לבית החולים עם תלונות על כאבי בטן וצואה דמית , אך לאחר בדיקה שטחית אותו אדם משוחרר לביתו ללא המשך טיפול. ולאחר תקופה מתברר כי בדיקה מקיפה או מעמיקה יותר תוך הקשבה לתלונות המטופל הייתה מגלה כי מדובר בגידול סרטני במעי . הרשלנות במקרים מסוג זה יכולה להיות במספר מקומות. או שלא עשו למטופל בדיקות אשר נדרשו לפני השחרור לביתו, או שעשו למטופל בדיקות ולא התייחסו כנדרש לתוצאותיהן (פענוח רשלני של בדיקות הדמיה או של בדיקות מעבדה וכו’).

  באופן כללי ניתן לומר כי אם הצוות הרפואי לא מצליח לפעול כנדרש במקום בו צוות או רופא עם אותה הכשרה היה פועל בצורה תקינה וכתוצאה מכך היה נמנע נזקו של המטופל, מדובר ברשלנות רפואית.

  זקוקים לחוות דעת

  ?רפואית משפטית

  03 303 09 09 התקשר עכשיו